| anonim_4396 a întrebat:

Eu am parul lung, iar noaptea si ziua prin casa stau cu el prins, fiindca altfel mi-ar fi foarte cald. Problema e ca atunci cand il desfac, sta foarte aiurea, se vedea urma prinsorii si nu imi place. Va rog sa imi dati niste sfaturi cu privire la asta, tinand cont ca nu am placa.

7 răspunsuri:
| IoanaMaria20000 a răspuns:

Incearca sa nu ti-l mai prinzi cu puful ci cu o clama mai mare sau clestehappy

| alessia5158 a răspuns:

Cumpara o plasa pentru prins parul; http://www.beautyone.ro/......Hair-Nets/

| Rocsaanna a răspuns:

Eu iti propoun sa folosesti elastice de genul asta :

http://i.clubafaceri.ro/......50_big.jpg

Si atunci cand iti prinz parul incerci sa iti faci un coc mai dezordonat si in asa fel incat parul sa nu fie strans foarte tare.

-Eu folosesc elasticele astea

file:///D:/poze/ionela/Fotografie0033.jpg

| ELY098723456778990 a răspuns:

Si mie imi apare un fel de cuta cand imi dau drumul la par dupa ce l-am purtat in coada.
Primul pas:piaptanal
Al doilea pas:Asteapta cateva minute Apoi mai piaptanal.
Si alt sfat-Ai putea sa il prinzi intr-o clama

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Incearca sa-ti prinzi parul sub forma unui coc mai dezordonat, nu-ti va mai sta asa.
Sau incearca sa-l lasi liber, ai putea sa te tunzi mai scurt si nu-ti va mai fi cald.
Te pup!

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns:

Eu il prind asa cu elastic : http://www.bobbyglam.com/......nsions.jpg si nu imi ramane urma, doar cateva minute dupa ce il dezleg. O manichiurista mi-a zis faza asta

| AriadnaTPU a răspuns:

Poti sa-ti faci.6 codite impletite in 3, iar cand mergi undeva iti sta cret