| anonim_4396 a întrebat:

Buna, eu as putea sa imi pun unghii cu gel daca am o unghie stramba? Am avut un accident cu degetul si gen unghia a ramas stramba si urata... Pls explicati-mi si mie si dati-mi sfaturi. Gelul merge pus pe orice tip de unghii indiferent de cat de deformate sunt? Si cam cat de lungi trebuie sa le am? Pana acum am avut o singura data tipsuri, tipa de acolo nu mi-a spus daca poate sa imi puna gel sau nu, le aveam si scurte etc si mi-a zis doar "pot sa-ti pun tipsuri" si nu m-au tinut mult, dupa vreo doua saptamani jumate a inceput sa imi cada oja de pe unghii care era destul de groasa si ramanea doar tipsul. Dau funda, cred ca o sa pun poză la profil cu unghia mea in caz ca nu ati inteles cum este.

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Sigur ca se poate, dar la un tehnician cu experienta, recomand constructie gel nu tips... o sa ti se puna un sablon taiat fix pe forma unghiei tale si se realizeaza extensia unghiei in functie de cat de lunga o vrei, as zice maxim marimea 2 daca ai si unghiute naturale mai scurtute/inguste ca forma ca sa te poti descurca si obisnui cu ele si cand e timpul de intretinere ii spui sa nu scurteze sa le lase asa daca iti plac mai lungute.
Iti spune tehnicianul la cat timp sa vii la intretinere, daca ai unghiute problematice se recomanda la 3 saptamani.
''le aveam si scurte etc si mi-a zis doar "pot sa-ti pun tipsuri"''
Pai pe unghii scurte se realizeaza extensiawinking se taie colturile oho ca sa se poate fixa sablonul, dar un curs smecher costa 3000 lei laughing altfel la tips e usor dar vezi si tu ca nu tin plus ca se pune si nenorocirea aia de lipici...

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Merge,eu am avut o unghie rupta si a mers

| anonimaanonima29 a răspuns:

Gelul va uniformiza unghia si va arata frumos, nu iti face griji, va tine mai mult ca tipsurile.Va tine pana il dai tu jos.

| CristianaCrss a răspuns (pentru anonimaanonima29):

Stai ca pun poza la profil