| anonim_4396 a întrebat:

Eu mă epilez cu ceară la salon și în ultimul timp au început să îmi crească tot mai multe fire de păr pe sub piele, mai ales în zona inghinală. Există vreo modalitate de a le împiedica să crească așa? Unele dintre ele sunt foarte greu de scos de acolo și se inflamează, cauzând și durere.

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Ca sa nu mai creasca pe sub piele, inainte cu o zi de epilare este bine sa te exfoliezi.Si trebuie sa folosesti o lotiune hidratanta zilnic.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Singura modalitate sa impiedici firele sa-ti mi creasca sub piele, este sa le retezi de la suprafata pielii, prin ras (barbierit).