| Anonymus123123 a întrebat:

Eu sunt baiat si am parul negru-negru. As vrea sa incerc sa mi-l decolorez, nu chiar mult, dar sa fie ceva in genul castaniu-blond. Ma puteti ajuta? Dau funda

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Castaniu-blond nu exista, ala este mai degraba saten deschis. Castaniul este culoarea care da spre negru si tenta de maro.
Doar la salon il poti decolora corect, asta daca vei vrea sa mai ramai cu un fir de par pe cap daca doresti sa experimentezi acasa. Cand se face decolorarea vei deveni blond si apoi te va vopsi saten deschis. Desi cu decolorarea ti-l vei arde parul. Mi-e mi se pare aiurea un barbat vopsit. Mai aveti un pic si ne luati locul, deveniti voi femeile si noi barbatii! Ia-o ca pe o critica constructiva si nu rautate!

| Violleta2022 a răspuns:

Ajutor poti primii doar de la un salon de coafura, care fac si decolorari si vopsiri, fiidnca ai pigemntul natural foarte inchis si nu iese acasa.

| FreddieM a răspuns:

Fii bucuros, parul negru-negru e o raritate. Spalaciti sunt milioane.
Pace

| ancaval a răspuns:

Dară. N-ai ce face? Bine ești așa.

| serenavand a răspuns:

Cred că ar trebui să te păstrezi natural, așa cum ești creat, pentru ca cineva te iubește așa cum ești tu, și faptul că tu nu te iubești și ai multe complexuri care vrei sa le maschezi prin chestii ca decoloratul parului, tatuarea corpului, îmbrăcarea în haine negre doar este ceva de moment..peste câțiva ani o să îți aduci aminte și o să regreți toate astea, pentru ca vârsta adolescenței e una grea, foarte grea pot spune, dar o să treci peste..eu știu cum e.așa că fii tu.te rog..nu încerca să schimbi felul tău de a fi.

| stefannnnnnnnnn a răspuns:

Ai putea merge la un salon pentru asta