| rosewater a întrebat:

Exista vreo crema hidratanta care sa hidrateze cu adevarat? Adica ce folosesc eu parca imi sta pe piele, nu patrunde.Se pune ca un strat si imi face tenul gras.E vreuna care sa intre in piele si sa o lase catifelata, fara sa mi se ia crema pe perna daca ma dau seara?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce tip de ten ai? eu recomand să iei ceva de la Avene Bioderma sau La roche possay

| rosewater explică (pentru Adry05):

Nu imi dau seama daca gras sau uscat. Adica uneori daca dau asa cu degetul pe el se formeaza firicele ca si cum s-ar decoji, dar cineva mi-a spus ca aia poate fi si grasimea, deci sunt in pom, chiar nu imi dau seama. Cumva cand casc simt ca ma tine, dar daca pun un servetel pe nas ramane urma ca de ulei. E gras?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Crema Nivea. Nu fac reclamă. Dar cea mai bună hidratare se face din inteterior, fără sare, sau puțină, și consum adecvat de lichide.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca creme care au textura de gel.
https://www.sephora.ro/......41485.html
https://www.oleya.ro/produs/aloe-vera-gel/

| biancaebar a răspuns:

Eu folosesc crema hidratanta ca primul pas si ca pas final ulei de macese ca are rolul sa mentina in loc crema hidratanta ca sa intre in piele plus uleiul happy

| Seftix a răspuns:

Nivea Crema hidratantă de zi pentru piele grasă și mixtă

| Boyka30Adrian a răspuns:

Nu mai încerca creme! Pielea ta este destul de grasă De aceia îți rămâne pe tine și nu o absoarbe pentru ca este destul de grasa dacă vrei sa îți dai cu crema sa o absoarbă bine Ia-ți o crema pentru pielea grasă poate găsești ceva aici http://www.barnangen.ro/ro/products/all-products.html