| mikella a întrebat:

Buna fetele, imi puteti spune ce sa folosesc pentru ca am matreata si ma mananca scalpul.momentan ma spal cu un sampon de la oriflame HAIR X. vreau pareri, sfaturi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cat sa folosesti sampoane AVON/Oriflame, mai bine te speli cu sapun de casa...straight face laughing. Acum serios, incearca CLEAR, e foarte bun, la mine cel putin da rezultate vizibile!happy

15 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Incerca un sampon herbology, pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| Brigitta a răspuns:

Incearca un sampon mai bun, Nizoral (45-50 lei), Vichy Dercos (45-50 lei), Neutrogena T-gel (30 lei), Clear (10-15 lei), Eucerin (45 lei), Ducray Selegel (40 lei). Si gasesti de la Gerovital Plant lotiune antimatreata cu ichtiol, costa in jur de 20 lei

| Năpârlici a răspuns:

Clear mie mi-a folosit happy e ok numai ca la inceput iti face multa matreata pana se acomodeaza cu parul apoi nu mai ai probleme big grin

Bafta!

| Sara2 a răspuns:

Si eu aveam mari prb cu matreata, nu mai folosi oriflame si avon sampon nu sunt bune, eu am scapat cu clear galben cel pentru par gras

| Sara a răspuns:

Doamne, cele de la oriflame si avon sunt cele mai rele... nu mai cumpara asa ceva. eu am folosit multa vreme held&shoulders... cred ca am scris corect. chiar daca e ieftin sa stii ca e de mare ajutor. bye bye. si cu clear scapi de matreata... secretul e sa te clatesti ft ft bine cu apa. caci urmele de sampon fac o asa zisa matreata

| adika a răspuns:

Buna, eu iti recomand sa folosesti un sampon din Plafar, sa il cumperi de la Favisan plus:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

| SexyBarbieDoll a răspuns:

Eu folosesc Head&Shoulders si nu am deloc matreata.Am constatat de-a lungul timpului ca daca ma spal cu alte sampoane fac matreata dar in momentul in care revin la acest sampon(Head&Shoulders) problema dispare. Daca totusi matreata iti persista atunci cel mai bine ar fi sa mergi la un dermatolog.

| Teooo a răspuns:

Cu Clear scapi cel ma bine de matreata.

| Chocolate a răspuns:

Clear Menthol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste un sampon antimatreata dar fi constanta si ai rabdare! Nu il schimba dupa doua spalari pentru ca nu da rezultate! Foloseste-l mai mult si vor aparea si rezultatele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Un șampon și un balsam de la Forever te scapă de această problemă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut probleme foarte mari cu cojile din cap si ma mancau de imi venea sa mor.ma scarpinam de zicea lumea ca am paduchi. dar era un fel de matreata uscata, sau o ciuperca mai degraba.am incercat toate sampoanele posiibile.eu ma afl; tu in grecia dar daca se gaseste si in tara iti recomand samponul ABBA. e cel mai bun.eu nu credeam dar acum am scapat de mancarime si coji.si nu creeeaza dependenta, adica te poti spala si cu alt sampon si matreata nu mai revine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este bune daca vr prod oriflame ia id meu vali0204

| Deny_8368 a răspuns:

Pai foloseste clear. ii bun impotriva matretii...

| charlotte a răspuns:

Interesează-te de un şampon bun la farmacie.