| anonim_4396 a întrebat:

Buna, fetele.

Vreau sa sa va spun povestea parului meu și vreau sa va cer ajutorul in același timp.

Parul meu natural e saten mediu spre deschis, nu fost niciodată prea lung, maxim pana unde se Închide sutienul laughing
M-am vopsit prima data in 2021 in iarna, decolorat de fapt. Fata de salon m-a întrebat ce culoare vreau, etc și i-am spus ca as vrea un balayage blond cenușiu și l-a făcut pe tot efectiv galben. Am inteles ca nu iese probabil blondul perfect din prima dar nici nu a menționat ca va trebui sa revin sau ceva, probabil pentru ca l-a distrus din acea zi in ultimul hal. L-a decolorat și după mi l-a periat și a rămas un pumn de par galben in perie, după care a spus ca e normal după o decolorate și sa nu îmi fac griji ca la alte fete e și mai rau. In fine, am rămas galbena, mi-am achizițonat produse profesionale de îngrijire a blondului plus șampoane care sa scoată acel galben pui din par pe care l-am folosit foarte rar. Ideea e ca pe toată perioada blondului îmi cădea in ultimul hal parul și după aproape jn an de chin, anul asta prin februarie am decis sa trec la maro, cel mai închis maro (la alta coafeza). Totul a decurs minunat, ziua aia, săptămâna aia minunat, parul era minunat happy
După a început sa iasă acel maro închis și am ajuns practic super aproape de culoarea mea naturală, ceea ce este ok, n-am vreo problema cu aceasta culoare, problema mea e ca deși nu mai cade aproape deloc, tot nu creste, după ani de zile este exact la fel. Analizele la zi, am luat și vitamine și problema e ca pe lângă faptul ca nu creste e și tot mai rar și fin și sensibil și efectiv am o obsesie in a-l readuce la viața. Dedesubt e super cret iar pe deasupra e super drept laughing
Stiu ca multe tin și de genetica dar parul meu era mult mai ok înainte și de aceea stiu ca îl pot readuce la starea de dinainte sau chiar mai bine doar ca nu stiu cum.
Va rog sa ma ajutați, ce sa folosesc, ce a funcționat la voi și a avut un efect vizibil in bine la voi? Va intreb pe voi, fetele care aveți parul ca al meu ca stiu ca nu funcționează aceleasi produse la noi toate. Mulțumesc

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Cred că tratamentul chimic aplicat ți-a afectat rădăcinile. Poate poți trece pe la un dermatolog, și între timp, ce-ar fi să îți lași părul în pace o vreme? Atâtea chimicale când el e deja vai viața lui, nu crezi că îl afectează?
Ah, apropo. E "iese", nu "iasă".
Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

A disparut!
Si-a trecut intrebarea sub "anonim" si nu o mai intereseaza raspunsul nostru sad

| MiereDeSalcam a răspuns:

"M-am vopsit prima data in 2021 in iarna, decolorat de fapt."
"tot nu creste, după ani de zile este exact la fel"
Întrebarea nu poate primi răspuns, chiar dacă te mai interesa, pentru că nu ai oferit informații clare.