| floriana08 a întrebat:

Buna fetelor! Am 19 ani si de m-am vopsit tot parul(la salon) un saten inchis... insa cand imi creste radacina, culoarea radacinei este gri! Nicidecum culoarea mea naturala. M-am tot vopsit tot mai deschis sa ajung la o nuanta cat mai apropiata si tot asa gri se vad. Zici ca sunt data cu sampon uscat in cap. Oare de ce si cum pot sa le inchid sa ajunga la culoarea lor natarula? Ele tot asa cresc, culoarea gri

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La 19 ani i ti strici părul natural cu porcarii chimicale vopsele, alea trebuie sa le folosesti după varsta de 30 de ani cand apar fire albe de par, nu acum, dar daca nu te duce capul ce vrei sa faci, singura solutie te tunzi zero in cap cheală si astepti sa ti creasca părul tau natural.Ca atita il stresezi cu vopseaua o sa cada el de tot.

| mdc98 a răspuns:

Deci daca e radacina, inseamna ca e culoarea ta naturala. Nu exista radacina sa creasca alta culoare, decat cea naturala. Dar tu de lalumina probabil vezi gri. O fi un saten cenusiu.

| Cqarina a răspuns:

Asteapta sa creasca mai mult sa vezi nuanta mai bine, daca te mai volsesti mult risti sa iti strici parul foarte tare