| myreluca12 a întrebat:

Buna fetelor..am o intebare..deci m-am pensat prost foarte prost ce mi-a venit intr-o seAra sa iau pensata si sa incep"tortura"....prima problema ar fi ca mi-as dori sa ma duc la salon sa ma pensez sami alega o specialista forma corecta ca sincer m-am saturat sa ma pensez eu prost dar mama nu ma lasa zice ca sunt prea mica cu toate ca multe fete la varsta mea se penseaza si nu stiu cum so convinj plzz banuiesc ca multe ati fost in situatia mea P. S:am 14 anhappy FUNDA***

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă-le să crească și mergi la un salon pentru corecția lor și după aceea doar pensezi firele care cresc, nu intri în sprâncenele deja formate.
Pa, pa.

| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Buna!
Da, ai dreptate si eu am 14 ani, si am procedat foarte simplu:Mi-am strans banii necesari maxim 30 de lei, iar apoi i-am spus mamei ce am de gand sa fac cu ei, iar ea mi-a spus: "Ok, sunt banii tai, dar sa nu vi dupa sa-mi spui ca nu-ti place cum a iesit..."am mers la salon i-am explicat tipei de acolo cam ce vreau si gata, s-au terminat problemele.happy

| TboomOllie a răspuns:

Am si eu aceeasi problema cu mama... I-ati din banii tai du-te si fa-ti programare si penseazate. Dupa ce ai facut acest lucru maicata nu poate sa iti mai zica nimichappy

| RyGoLeTa a răspuns:

Iei alocatia, te duci frumos la salon si iti dai o forma, si s-a rezolvat, cand te vede mama ta ii spui ca esti destul de mare pentru asta si o sai treaca ei. Sper ca te-am putut ajuta!

| AtateaConditii a răspuns:

Du-te pe ascuns ce mai, sau iti faci cu creionul conturul sprancenelor cum vrei sa arate si pensezi firele de par care nu se incadreaza in interiorul conturului creionului.

| zuzualina a răspuns:

Pai spune-i ca e neaparat nevoie, ca nu poti iesi asa din casa