| Sarab21 a întrebat:

Bună fetelor. Am o întrebare legată de vopsele pentru păr: În septembrie m-am vopsit cu vopseaua Garnier Color Naturals nunţa 3 șaten închis. Culoarea mea naturală fiind tot spre șaten închis,după ce mă vopseam obțineam un șaten foarte bogat,spre negru care cu greu am scăpat puțin de el. Nu m-am mai vopsit deloc din septembrie și a crescut foarte mult, vopseua fiind ieftină din comerț s-a decolorat rapid pot zice, dar nici nu am avut pretenții fiindcă mă vopseam odată la 2-3 luni și era okey pentru mine. Vreau să mă vopsesc roșcată.dar nu vă gândiți la acel roșu aprins ca și focul. ceva mai închis spre vișiniu din câte am văzut că se numește nuanța dar și aici am văzut că diferă nuanțele(vișină putredă am văzut că este recomandată pentru par care a fost brunet)
Întrebarea mea este: Ce nuanță de roșcat ar trebui să îmi cumpăr pentru o culoare spre vișiniu? Menționez că părul meu la rădăcini este mai deschis cum s-a decolorat vopseaua șaten și puțin coboară pe lungime și nu vreau decolorare! Am văzut la unele fete pe tik tok.din altă țară ce este drept că le-a prins și fără decolorare dar cu ceva activator sau oxidant cred ca era..de 30..la unele din prima la unele din a doua tură fără decolorare
Prietena mea îmi spune să îmi cumpăr ceva foarte deschis pentru a ieși măcar aproape de ce vreau eu! Sper că s-a înțeles întrebarea și explicațiile! Mulțumesc! Dau Fundă!

6 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Ar trebui sa nu te mai vopsesti tu acasa si mai ales cu Garnier/L'oreal si mai stiu eu ce mizerii... wtf, o sa ai parul o matura in curand. Lasa tiktok-ul si mergi la un salon.

| Sarab21 explică (pentru blackann):

Dacă știi sa ai grijă de el nuhappy(

| blackann a răspuns (pentru Sarab21):

Ok... rolling on the floor sigur

| BunaVestire982 a răspuns:

Am inteles intrebarea.

| Sarab21 explică (pentru BunaVestire982):

Aș fi preferat un răspuns la întrebarea mea legată de vopsea dar mersi! laughing))

| Sarab21 explică:

Doresc nuanţa cum este în poza cu nr 12 sau 8? https://www.beautyrevealed.ro/par-roscat-inchis-nuanta-de-roscat-la-moda/