| anamariastanciu2066 a întrebat:

Bună fetelor! Am o mare problema, m-am gândit că poate mă ajută cineva, de fiecare dată când aplic fondul de ten, fața mea arată oribil, nespălata, țin să menționez faptul că am o rutina, îmi curăț tenul de fiecare data, folosesc o crema hidratanta și bineînțeles un primer, benefit mai exact, în zona gurii se fac mici cojițe la fel și pe langa nas, toate fondurile de ten pe care le-am încercat, mai mult de 1h nu-mi rezistenta pe ten, iar fondul de ten în combinație cu pudra pe care o folosesc, se strânge, nu știu exact cum sa mă exprim, dar cu siguranță ați înțeles ideea, va rog ajutați-mă, ce ar trebui sa fac? Mulțumesc de feedback!

5 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Incearca in loc de fond de ten sa folosesti o crema hidratanta pigmentata (eu am una de la No 7 dar se gaseste foarte usor Skin Paradise de la L'Oreal si cred ca sunt destul de bune).
Poate pur si simplu nu este fondul de ten corect pentru tipul tau de piele, ai incercat diferite marci cu diferite texturi?

| dragodana a răspuns:

Salut!
Mai intai zic sa faci niste incercari.Adica in Sephora sau Douglas sunt mostre.Zic sa incerci pe acelea pana sa-ti iei un fond de ten care ti se potriveste.
Se pare ca ai un ten uscat.Deci in ingredientele fondului de ten trebuie sa fie cat mai putin sau deloc alcool/parfum.
Sustin ideea lui cosminsistefy2023 si sa incerci un BB cream.De preferant unele care au si ingrijire in ele, gen Vichy.

| cosminsistefy2023 a răspuns:

Buna! Si eu am avut aceasta problema inainte insa de cand am descoperit crema BB nu mai intampin probleme de aceasta natura. Daca inca ai nelamuriri imi poti scrie mesaj in privat. O zi frumoasa!