| Crisss98 a întrebat:

Bună fetelor, am o problemă mare cu parul meu.
Este creț și cu mult volum iar mie nu îmi place și am încercat sa îl întind cu placa dar în spate stătea umflat și nu îmi plăcea, după am încercat și întinderea cu keratina m-a ținut vreo luna jumate iar după revenea parul meu cu mult volum. laughing Ce ma sfătuiți sa fac? NU ÎMI PLACE PARUL CU MULT VOLUM! laughing)))
Arat ca o oaie când îl pieptăn. laughing)))
Dau funda! :*

1 răspuns:
| uanna29 a răspuns:

Ah.te înteleg perfecte, asa este si al meu..fiiix așa. după baie stau o zi cu el așa creț ca nu i asa încurcat, dar după..Nu mai pot sa l las așa, normal. eu ud peria cu puțină apă (mai multa)și îl piapten, să rămână cu bucle și să nu mai aibă același volum.în orice caz nu mă mai fac cu placa, mă fac de 2 ani și mi l am ars complet.dă ți cu ulei de măsline, dar foarte puțin, după ce te faci cu placa în spate, îl vei așeza mai bine și nu v a mai sta atât de umflat.dar fa te rar, după ce te speli încearcă să l îndrepți cu feonul.E mai ok decat cu placa, mult mai ok..adi prieteni lent părul umed în timp ce pui feonul să usuce ce piepteni, mie mi l îndreaptă așa și îi dă volum frumos fiind drept mrg sper ca ti am fost cât de cât de folos