| Hristache_Roxana_1992 a întrebat:

Buna fetelor. Am si eu o intrebare. Am parul vopsit negru albastrui iar daca ma decolorez, prinde roscatul? Ca o prietena tot asa avea parul negru albastrui, s-a decolorat si sa vospsit saten glacial de la Garnier si nu i-a prins, i-a iesit si negru si suvite roscate... Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| Loly a răspuns:

Nu te decolora.Iti strici parul.Ti-o spun din experienta proprie.Eu m-am decolorat(tot bruneta eram) ca sa ma fac roscata, ca si tine.Culoarea s-a prins dar parul meu era distrus.Il arzi foarte tare cu decolorant si isi revine foarte greu, iar in majoritatea cazurilor trebuie sa te tunzi dupa o decolorare.Eu am 1 an de cand m-am decolorat si nici acum nu si-a revenit parul.Inca e ars, imi cade, nu mai are stralucire desi l-am tuns de vreo 4 ori si am incercat toate mastile si tratamentele posibile.Dar daca tot vrei, mai bine mergi la salon.Tot ti-l arde si acolo dar poate nu asa tare, nu stiu ce sa zic. Eventual deschide-l treptat.Incepe cu niste suvite si tot asa.Bafta.

| Clorox a răspuns:

Cat timp te decolorezi nu este nicio problema, dar iti dau un sfat, du-te la salon, nu te vopsi ca fraiera singura ca sunt sanse sa iti strici parul!