| MissAvocado a întrebat:

Buna fetelor! am si eu o mica, mare problema : am genele foarte mici, adica in poze nici nu se vad (ca si cum nu le-as avea) exista ceva de marire a genelor fara rimel ...adica daca ma dau cu rimel se observa si daca ma dau cu mana la ochi se sterge. ceva sfaturi : funda + vot

5 răspunsuri:
| Beatrice_5910 a răspuns:

Incearca clestele pentru gene ( o ustensila asemanatoare unei foarfecuta care intoarce genele astfel par mai alungite ) de asemenea ar trebui sa folosesti rimelui cu 2 capte (unul alb si unu negru ) de ex: maybelline xxl volume sau L'Oreal Double Extend Beauty Tubes amandoua sunt foarte bune!

| DdAndreea a răspuns:

Seara, la culcare aplici cu un bețișor de urechi îmbibat puțin în ulei de ricin la rădăcina genelor.

Iar dimineata te speli pe fata cu sapun.

Stiu ca acest tratament functioneaza. Succes!

pa pa wave.

| ily_8577 a răspuns:

Fa zilnic masca cu ulei de ricin, sa vezi ce repede-ti cresc si vor fi frumoase =*

| flacarea20 a răspuns:

Eu am incercat timp de o luna sa ma dau cu ulei de ricin ma dadeam in fiecare seara si nu ma machiam deloc cu rimel.si dupa o luna -2 . mi s au facut f dese nci nu am nev de rimel. dar mai sunt chestiile alea mici care arcuiesc genele are si la avon si la oriflame.de la orifl. este mai buna pentru ca este din fier .eu am de la orifl. si mi le face super dar acum s-a cam uzat si trebuie schimbata este 4 lei

| flacarea20 a răspuns:

Eu am incercat timp de o luna sa ma dau cu ulei de ricin ma dadeam in fiecare seara si nu ma machiam deloc cu rimel.si dupa o luna -2. mi s au facut f dese nci nu am nev de rimel. dar mai sunt chestiile alea mici care arcuiesc genele are si la avon si la oriflame.de la orifl. este mai buna pentru ca este din fier.eu am de la orifl. si mi le face super dar acum s-a cam uzat si trebuie schimbata este 4 lei