| Constantinescu_Alina_2000 a întrebat:

Buna fetelor! Aveti idei cum sa fac efectul ombre? Faza nașpa este ca sunt vopsita si din câte am înțeles vopseaua nu deschide alta vopsea si nu as vrea sa ma decolorez

Răspuns Câştigător
| dracdecopil a răspuns:

Vopselele blonde care deschid pana la 4 nuante au si putin decolorant. Pe alea le poti folosii si dupa sa dai cu pensula peste un pieptane si sa-l treci prin par pentru a nu avea o linie dreapta de demarcatie. Probabil gasesti si tutoriale pe net.

Mai sunt kit-urile pentru ombre de la l'oreal care vin deja cu o perie speciala si e foarte usor sa te faci.

Sau poti sa-l faci la salon si sa mergi la sigur.

| Constantinescu_Alina_2000 explică (pentru dracdecopil):

Mersi mult ❤️

| anonim_4396 a răspuns (pentru Constantinescu_Alina_2000):

Cu placere :*

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Efectul ombre il poti obtine numai la salon, asta daca nu vrei sa ai partea de sus saten de exempu si ca o linie pronuntata cealalta jumatate deschisa. Ca sa faci treptat efectul numai la un salon de infrumusetare poti obtine, ei te vopsesc treptat in culoarea pe care o vrei, asta daca nu vrei sa risti sa-ti strici parul. Dai un ban, dar macar il faci ca lumea.
Depinde daca nu vrei sa ai partea de jos mai deschisa, esti nevoita sa iti decolorezi parul, dar daca e facut la salon, ti-l fac in asa fel sa nu para ars. Ombre poate fi pornit si de la culoarea deschisa natural a parului si sa se termine cu inchis, in concluzie nu mai trebuie decolorat.

| Holy2010 a răspuns:

Vopseaua deschide alta vopsea fara discutie. Asta in functie de nuanta si puterea peroxidului (cu cat nuanta este mai deschisa cu atat peroxidul mai puternic). Iti recomand nuante de blod de la L'Oreal (Casting Creme Gloss- Fara Amoniac). Iti pui manusi si intinzi vopseaua pe cate o suvita de unde vrei sa inceapa efectul ombre pana la varfuri. Ai grija sa nu fie toate egale cu linie precisa de demarcatie. Daca nu te-ai mai vopsit acasa pana acum sfatul meu e sa mergi totusi la un salon.

| dracdecopil a răspuns:

Mai bine te ai duce la un salon.