| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Buna fetelor! De ceva vreme, tenul meu care niciodata nu mi-a facut probleme din cauza acneei/pistrui sau orice altceva si mai mereu era curat si fara nicio urma de ceva, de ceva vreme parca nu mai arata asa curat desi folosesc masti, scrub si tot felul.

Are cineva o idee cum pot elimina oarecum petele ramase pe frunte cand am mai avut un cos (sunt inchisa la ten) roseata si punctele negre de pe nas? Dau funda. Sarbatori Fericite

Răspuns Câştigător
| LenoreVoldaren a răspuns:

Du-te la cosmetică. Și eu am tot amânat și am zis că le rezolv singură, dar nici pe departe. Pe lângă că de te iei de un coș de pe față, mai încolo se infectează și îți apar alte 5. Și dacă le scoți tu de la tine îți poți lăsa semne urâte sau chiar cicatrici. Și nu o zic numai așa. Chiar sunt persoane care acum au ditamai gropile pe față și regretă amarnic că și-au "bâzâit" fața cu tot felul de prostii. Te duci frumos la cosmetică, acolo doamna respectivă folosește tot felul de unelte și soluții la care tu nu poți avea acces și îți scoate toate punctele cu minim de durere. Oricum merită durerea, mai încolo vei avea tenul curat și nu se va mai infecta rezultând în coșuri și prostii. Și nici nu e scump și decât să dai banii aiurea pe "alternative" care nici nu ajută. Și te duci de 2-3 ori pe an, nu e mare chestie. Crede-mă dacă te duci îmi vei mulțumi happy

5 răspunsuri:
| GirlOnline81 a răspuns:

Pentru pete iti poti comanda online o crema speciala pentru pete de la farmacia Faltis sau poti intreba la o farmacie locala daca prepara o astfel de crema.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Ce mai face profu' de sport?

| GeorgianaDiaconu explică (pentru IoanaRoman09):

Foarte bine, multumesc.
Creierul tau ce mai face? In vacanta sau i s-a aplecat de la atata mancare Craciunul asta?

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Creierul meu face extrem de bine din moment ce ti-am retinut "povestea" : ))))

| GeorgianaDiaconu explică (pentru IoanaRoman09):

Parerea mea e sa il "resuscitezi" putin. sau, in orice caz, sa nu imi tratezi minunata poveste ca fiind una amuzanta. Momentan nu s-a descoperit omul perfect pe lume! Un an nou fericit happy