| Narcisa9386 a întrebat:

Bună,fetelor. Mi-am cumpărat un kit de unghii. Problema este ca nu înțeleg de ce gelul de pe unghia naturala dispare după câteva ore iar dacă aplic pe tips nu are luciul specific. Mă puteți ajuta va rog cu niște sfaturi? Mulțumesc

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca nu mentionezi nimic de lampa cu ultraviolete pe care trebuie sa o folosesti, la fiecare strat de lac, ca sa polimerizeze gelul sau acrilicul, fara de care, nici un gel nu se poate intarii si rezista.