| Yurisa a întrebat:

Bună fetelor (și băieților). Stiti vreun nuantator, vopsea semi-permanenta (verde, albastru rosu, mov, culori funky) care sa nu se transfere pe haine, lenjerie, piele? As vrea sa imi pun o culoare draguta care sa reziste ceva timp si ultima oara am folosit un colorista washout, care avea o culoare superba, dar timp de 3 saptamani nu puteam sa ating nimic deschis la culoare pentru ca patam orice!

3 răspunsuri:
| mihaicelsfant a răspuns:

Buna yurisa

| Lily1678 a răspuns:

Eu, mai demult mi.am facut varfurile verzi chiar cu hartie creponată, cam detelioreaza parul dar eu am fost multumita, daca ai parul blond se vede perfect! Daca te intereseaza, hartia creponata se pune in apă clocotita, se lasa sa se coloreze apa si apoi iti bagi parul acolo, stai cam o jumătate de ora apoi clatesti parul cu apa rece.