| diana_8199 a întrebat:

Buna fetelor stiti vreo metoda de decolorare a parului naturala sau ceva sampon care nu deterioreaza parul...mentionez ca am o culoare inchisa rosu spre negru si vreau sa ma fac un saten deschis spre blond...help me!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Glossurile de la L*Oreal (nu conțin amoniac), vopsea șampon (curge și culoarea revine la cea inițială după 6-8 spălări), vopsea din plante Henna (se găsește la plafar sau centre de ceaiuri).
Acum tu decizi cum și în ce fel.
Indiferent care este metoda de vopsire, îi tai vârfurile și aplici o mască puternic hidratantă ori de câte ori îl vopsești.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut

Daca esti vopsita brunet-roscat nu prea poti scoate vopseaua din cap, pana si cu decolorare ar merge foarte greu! Sora mea care e bruneta a fost azi sa vada daca se poate face blonda (tot fara decolorare) si unde a avut par natural i'a iesit un saten spalacit iar pe unde a fost vopsita nu se vede nici o schimbare, si mentionez ca a fost la salon nu s-a facut de capul ei!

| diana_8199 explică:

Deci se pare ca trebuie sa-mi las parul sa creasca... offfcryingsi se va vedea diferenta dintre partea crescuta si cea vopsitasad