| cerealaGrana a întrebat:

Buna fetelor! sunt nevopsita de 5 luni ( am fost bruneta). M-am tuns bob acum 2 luni deci am taiat din parul vopsit o parte. Ce credeti, o sa imi iasa un ciocolatiu sau un saten mai deschis daca ma vopsesc acum? acasa vreau sa ma vopsesc. Va multumesc mult!

10 răspunsuri:
| alina1990 a răspuns:

Eu a trebuit sa ma decolorez odata.si mi-am luat saten deschis si mi-a iesit ciocolatiu inchis. dar mi s-a ars parul foarte rau de la decolorant. sper sa iti fie de ajutor parerea mea.

| alina1990 a răspuns:

Eu a trebuit sa ma decolorez.mi-am luat saten deschis si mi-a iesit ciocolatiu.mi s-a ars cam rau parul.eu zic sa il lasi sa creasca nu e o alegere buna sa te decolorezi.si nici nu ti se decoloreaza uniform.pa-pa

| cerealaGrana explică (pentru alina1990):

Nu vreau sa ma decolorez. vreau sa imi bag direct vopstea... dar imi e cam frica sa nu imi iasa doar la radacini. nu mai am parul negru, e vb totusi de atata timp

| alina1990 a răspuns:

O sa iti prinda doar radacinile.in rest in va ramane la fel.brunetul din par nu se scoate decat cu decolorant.si nici cu decolorant foarte bine.din negru ti-l face caramiziu.dar nu ai nici o sansa sa bagi decat vopsea si sa iti iasa peste negru.iti spun din proprie experienta.

| LoveForShania a răspuns (pentru alina1990):

Da,ai dreptate.
Daca baga doar vopsea peste brunet nu-i prinde decat la radacini.
Eu din negru-albastrui am reusit sa ma fac blond auriu abia dupa 3 decolorari!
M-a decolorat prima oara la salon, mi-a iesit culoare ca a morcovului doar putin mai inchis.
Apoi, m-a decolorat inca o data, si mi-a iesit un portocaliu mai deschis.
Imi amintesc ca am stat 7 ore la salon in ziua aia:|
Apoi mi-a bagat vopsea si eram un maroniu mai deschis.
A doua zi m-a decolorat am iesit un blond inchis, apoi a bagat vopsea si in sfarsit am ajuns la blond auriu mai inchis.
Dar nu vrei sa stii ce par ars aveam, daca trageai un pic mai tare se rupea cu totu'.
Eram ceva de genu:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Dupa aceea am regretat si m-am facut iar negru albastrui cu suvite albastre si am ramas asa:)))

Cat despre intrebare, un saten mai deschis daca ar fi ceva genu :
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Nu o sa-ti iasa.
o sa prinda doar la radacini, trebuie sa bagi putin decolorant, apoi iti va iesi:)

| cerealaGrana explică (pentru LoveForShania):

Chiar daca e nevopsit de 5 luni si am taiat majoritatea parului cu vopsea? nici ciocolatiu? de decolorat nici nu vreau sa aud. si asa am o mana de par

| LoveForShania a răspuns (pentru cerealaGrana):

Hmm, un ciocolatiu mai inchis cred ca iti va iesihappy
Dar un saten mai deschis spre blond in nici un caz fara decolorare.
Ciocolatiul poate ca iti va iesi, acum nu stiu cum ai tu parul in momentu asta si de aia nu pot sa-ti dau un raspuns concret.
Dar merita sa incerci.
happy
Succes.

| cerealaGrana explică (pentru LoveForShania):

Parul meu s a decolorat. e vorba totusi de 5 luni in care nu m am mai vopsit. o sa incerc in seara asta si va anunt big grin. imi este putin teama. dar sper sa imi iasa. mersi mult fetele

| iulianaeu a răspuns:

O sa iti iese daca vrei ciocolatiuhappy

| Aditza765 a răspuns:

O sa-ti iasa