| 22anirolF a întrebat:

Fetelor, voi ce faceti in perioada cand parul de pe picioare incepe sa creasca? Adica stiti, nu e tot timpul smooth si intr-o zi apare iar parul brusc. Nu... intai e micut, apoi creste si ajunge in punctul in care poate fi smuls cu ceara sau orice altceva. Eu acum am fire de par foarte subtiri si foarte scurte. Nu intră la ceara, nu se apuca. M-am tot maltratat degeaba. Faza e ca arat neepilata, desi sunt. Mai iau firele cu penseta, dar sunt prea multe sa stau sa fac asta. Voi cum procedati?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Le iau cu lama sau epilator electric. când cresc suficient să pot face asta. epilatoru le ia și când sunt mai micuțe. că îmi crește un pic de păr sincer nu-mi bat capu că nu trebuie să fim ca păpușile din cutie, atâta numa să nu apuce să crească cât să fie mega vizibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu îl rad cu bicul la două zile.

| Georgiana0216 a răspuns:

Buna!
Eu am renuntat de ceva vreme la epilarea cu epilatorul, asta pentru ca parul mai mult se rupea si cresteau fire in piele, din cauza ca se subtiase foarte rau. La ceara sincer nu am rabdare, adica o saptamana, poate chiar 2 as fi o floricica, cu fustite, rochite, chestii, apoi as fi nevoita sa ma imbrac in pantaloni, deoarece ceara inca ar fi inutila, firul de par fiind prea mic. Eu am apelat la lama, undeva la 3 zile ma fac si scap de probleme. Aici ma refer stric la picioare, pentru brate sau inghinal apelez la ceara.

| Speranta12 a răspuns (pentru Georgiana0216):

Tot la fiecare 3 zile te dai cu lama?

| Georgiana0216 a răspuns (pentru Speranta12):

N-am inteles exact intrebarea ta happy

| Speranta12 a răspuns (pentru Georgiana0216):

Adica trebuie sa te dai cu la tot la fiecare 3 zile?

| RalukkaRxA a răspuns:

Bună, eu am apelat la metoda epilării cu laser. Mi-am achiziționat Phillips Lumea Prestige și sunt extrem de mulțumită de rezultate... după 3 utilizări parul nu-mi mai crește aproape deloc, recomand cu încredere!

| alina2k18 a răspuns (pentru RalukkaRxA):

E IPL aparatul ala, nu LASER.

| RalukkaRxA a răspuns (pentru alina2k18):

IPL este una dintre câteva metode de epilare definitiva laughing