| MaraMărr a întrebat:

Buna`! Fetelor voi ce produse de ingrijire a tenului gras folositi? funda; x

4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Buna happy nu sunt fata dar si eu am avut (si inca am) un ten gras sad

Cele mai bune sunt produsele de la Deuteria (dar se gasesc doar in Bucuresti din cate stiu).

Ideea e sa respecti procedeul corect de ingrijire, mai putin conteaza marca.

1) Speli cu demachiant si te stergi cu un prosop foarte curat
4) Aplici o lotiune tonica, si astepti sa actioneze
5) Folosesti o crema de zi pentru ten gras (dar sa nu pui multa)

De 3-4 ori pe saptamana apare si punctul 2) Te speli cu un sampon pentru par gras.

De 2 ori pe saptamana apare si punctul 3) gomaj profund, cu o crema de gomaj cumparata de la farmacie.

| AngelCrystals a răspuns:

Buna
Eu folosesc normaderm de la Vichy si sunt destul de mutumite de ele. Aplic gelul de curatare si crema in fiecare seara eventual si dimineata.
Sunt foarte bune, dar recunosc cam costisitoare.

| Lolaaaaaaaaa20 a răspuns:

Buna.:d
Eu dimineata ma spal pe fata cu sapun lichid dave si cu apa.
Ma sterg
Ma dau cu cremea Loreal.big grin
E super buna.

Dupa cu lapte demachiant.
Iar dua cu o crema.
Daca vrei dai si fond de ten
eu dau si putin font de ten aplicat pe un tampon de vata
big grin

| carmencita20 a răspuns:

Produse de la Avene.