| Anonim47457843 a întrebat:

Bună fetelor. Vreau să vă intreb ce părere aveți despre epilatul pe mâini? Am un par negru si des care mă deranjează. Menționez că am 14 ani.

Răspuns Câştigător
| aphrodite26 a răspuns:

Eu iti dau un sfat prietenesc. Parul de pe maini nu este atat de inestetic, mai ales ca tu ai doar 14 anisori. Eu te-as sfatui sa mai astepti totusi 2 ani, pentru ca acum ai mai mult "puf" care va disparea in timp. Daca tie ti se pare foarte inestetic si devine un complex, poti folosi ceara pentru a te epila pe maini. Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Esti baiat sau fata? Daca esti fata poti sa tii-l iei, ca baaiat arata cam ciudat sa-l iei de tot, eventual poti sa-l mai tunzi un pic daca ti se pare ca e prea mare si te deranjeaza.

| Bondarel99 a răspuns:

Iti dai seama ce tragedie ar fi sa te epilezi pe maini la 14 ani laughing
Daca ai par pe maini si tu NU TE SIMTI BINE IN PIELEA TA scapa de el si nu te gandi ca nu te lasa cineva sau ce o sa zica altii. Nu e vorba de machiat sau alte lucruri, ci de epilat. Unii oameni nu au par pe maini, bravo lor, dar altii au si ii deranjeaza. Oricum o sa te epilezi cam toata viata, pe picioare, inghinal etc. Ce rau iti poate face sa te razi sau sa iti dai cu o ceara pe maini.

| bbnnmm a răspuns:

Epilează-te, dar nu cu lama! Îți sugerez ceara. Eu mă fac cu ceară pe tot corpul (mâini, subraț, inghinal, picioare) tot de la 14 ani, deoarece aveam părul negru și se observa bine când nu eram epilată, iar cu lama trebuia să mă fac o dată la 2-3 zile. Dacă o să începi să te epilezi cu ceară, o să îți crească părul mai încet și mai puțin. Eu la început mergeam în fiecare lună la salon, la epilat, iar după vreun an nu era nevoie să mă epilez decât la 2 luni, că nu îmi mai creștea părul așa repede (și, bineînțeles, era și mai puțin).