| Georgia78Georgia a întrebat:

Buna fetelor, vreo fata dispusa sa fac si eu practica pentru unghii gel? Vreau sa invat mai bine inainte de a profesa

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu incerci pe prietenele tale, mama, sora, sau colegele de scoala?
Aici nu ai sanse, pentru ca nu toti suntem din localitatea unde esti tu, iar multi, posibil peste hoatre sau chiar la capatul lumii (ca mine).

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Înainte de a profesa, înscrie-te la un curs de specializare aplicare unghii gel / manichiura- pedichiura/ pictura one-stroke/ ojă/ întreținere etc.
Vei învăța de la oameni profesioniști, teorie și practică.

| Georgia78Georgia explică (pentru floresdemayo):

Sunt in timpul cursului, Flore.

| floresdemayo a răspuns (pentru Georgia78Georgia):

Super! Esti rapida!winking
Instructorul cursului ar trebui sa va propuna sa exersati intre voi, sub indrumarea lui. Si cei inscrisi la cursul de coafor, am inteles ca se coafeaza reciproc, in timpul practicii. Succes si sa iti practici profesia cu pasiune!

| alina2k18 a răspuns:

Incearca pe prietene, colege si eventual inscrie-te pe grupurile de pe Facebook pentru tehniciene, sunt o gramada, sunt si eu pe multe si da acolo un anunt cum ca doresti modele pentru a exersa - in orasul tau.
Nu te baga pe modele, french, babyboomer, degrade etc, mai bine exerseaza ca sa pregatesti corect unghia, sa pilesti gelul, sa stilezi cuticula f bine fara sa o ranesti, sa dai forma, sa faci un apex corect, sa aplici oja semi frumos, sa poti face constructie pe diferite tipuri de unghii.

| Georgia78Georgia explică (pentru alina2k18):

Multumesc mult de sfat.