| anonim_4396 a întrebat:

Folosesc ulei de ricin pentru cresterea sprancenelor caci vreau sa-mi schimb forma dar firele de par nu cresc acolo unde vreau eu sa creasca pentru ca nu am sprancenele prea perfecte. Exista efecte adverse? Il folosesc cam de 3 saptamani si folosesc cam mult plus ca-l las toata ziua pe sprancene.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista efecte adverse. Eu il folosesc pe sprancene si pe gene si sunt multumita.
Dar sa stii ca nu cresc firele de par oriunde. Poate ca iti doresti sa iti modifici forma sprancenelor, insa nu se poatehappy Si eu am incercat asta laughing, dar degeaba.happy

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Firul de par nu va creste acolo unde vrei tu!--- el creste numai in zona in care exista un folicul pilos din care se dezvolta. Vezi fotografiile ca sa-ti dai seama :http://usbwindowsxp.blogspot.ro/2013/04/structura-firului-de-par.html

| anonim_4396 explică (pentru alessia5158):

Au crescut unele firicele si unde nu ma asteptam sa stii si speram ca vor creste si mai mari dar vad ca nu vor si de aia am zis.

| ÎngerulThawMic16 a răspuns:

Nu sunt efecte adverse, stai linstita!
Daca urmezi acest tratament timp de o luna doua, vor aparea rezulatele big grin!
Si eu folosesc pe gene, si le face mai lungi si mai dese! Este foarte bunwinking!
Te pup kiss!

| blacktulip16 a răspuns:

Si eu folosesc. il aplic chiar si pe gene! il folosesc de 1 an si sunt multumita. iar efecte adverse NU am intalnit! s-ar putea totusi sa iti iasa cosuri in zona. fiind ulei. dar mie nu mi s-a intamplat! RABDARE ca in timp vei vedea rezultate big grin