| KeepBreathing a întrebat:

Bună!
Folosiți creme pentru îndreptarea părului? Dacă da, funcționează?
Și cunoașteți și alte tratamente - cât mai naturale dacă se poate - pentru a-l îndrepta (in afară de cel cu keratina)? Chiar am nevoie de câteva sfaturi. Nu știu cum să-l mai fac să stea "cuminte".
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Furnicuta000 a răspuns:

Cea mai naturala metoda posibila e cu peria rotunda (sau pur si simplu sa tragi bine de el cu mana sau cu pieptan/perie) in timp ce il usuci astfel incat sa se usuce drept sau cu peria rotativa (daca nu vrei sa folosesti 2 maini).
Altceva nu exista, daca ar exista crezi ca ar mai da atatea fete banii pe tratamentul cu keratina? Care apropo nu prea face nimic ca am dat eu banii pe el si la urmatoarea spalare era la fel. Sau cel putin ar trebui sa mergi la salon sa il faci, la salon unde costa si 1000 lei, iar efectul dureaza cateva luni.
Daca vrei metode mai daunatoare ai cate optiuni printre care PLACA (nici tratamentul cu keratina nu e deloc natural ca presupune sa iti prajesti parul cu keratina pe el ca sa se fixeze dar dupa ce dispare keratina te poti trezi cu un par ars de toata frumusetea.
Iar cremele alea sunt doar prostii, nu trebuie sa ma crezi pe cuvant, incearca-le