| KittyLovely123455 a întrebat:

Bună.Imi poate cineva spune niste produse pentru albirea dintilor care au si efect?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Sunshine123 a răspuns:

In primul rand pentru ca produsele pe care le doresti sa iti ofere rezultatele pe care le ceri trebuie ca tu sa renunti la lucrurile care duc la ingalbenirea dintilor si anume : fumatul, sucurile carbogazoase si berea. Daca vei renunta la ele si le vei inlocui cu apa plata vei observa imediat o diferenta majora.
Iti recomand sa incerci pastele de dinti care contin carbune activ in compozitie si sa te feresti de combinatia periculoasa dintre zeama de lamaie si bicarbonat de sodiu.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bicarbonat de masa, pasta de dinti cu efect de albire, doar un stamotolog iti poate oferi un tratament in acest sens adecvat danturi tale

| Andreeush a răspuns:

Mergi la stomatolog.

| Bizon95 a răspuns:

Doctorul stomatolog
daca o faci dupa ureche risti sa obtii efectul contrar
iar la doctor sunt si cioace avansate rau de gen expunere la lumina speciala (utraviolet or some SHlT) pe care ori le gasesti foarte greu singur, ori costa atat de scump ca mai bine te duci la dentist si dai de 10 ori mai putin pe toata albirea dintilor

| Roxana26032001 a răspuns:

Pasta de dinti cu carbune