| Ingerash_9146 a întrebat:

imi puteti da si mie niste sfaturi pentru mainile crapatebig grin.Imi sunt crapate mai tot timpu` desi folosesc creme pentru maini uscate.

Răspuns Câştigător
| smileforme a răspuns:

Am si eu problema aceasta dar indicat este sa nu iesi afara cu mainele ude, da folosesti sapun dove, sa folosesti o crema cu glicerina (eu am de la l'oreal si e foarte buna)... cam asta e... te pup si sper sa mearga si la tinewinking

8 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Da''te seara cu o crema grasa si apoi pune'ti manusi din bumbac pe care le tii toata noaptea. Si cand iesi din casa poara tot timpul manusi daca stii ca ai mainile sensibile.

| anss23 a răspuns:

Si mie mi se crapa foarte repede...Am incercat o crema Garnier pentru mainile uscate si este destul de buna si intra repede in piele. Da-te cu ea seara inainte sa te culci.

| anss23 a răspuns:

Nu te spala prea des cu sapun decat cand e neaparata nevoie(inainte sa mananci, daca ai atins vreun animal)si cand te speli incearca sa folosesti un sapun cu glicerina.parca stiam o marca da acum am uitat-o...

| marioBARCELONA a răspuns:

Ar trebui sa ceri sfatul unui medic specialist.Cred ca ai deficit de vitamina A.Iti recomand cremele cu glicerina.Incearca si varianta de a cumpara de la farmacie vitamina A fiole si folosesti in loc de crema(uz extern)

| Diiana232997 a răspuns:

Pai daca cumva afara e frig si tu vrei sa iesi sau sa faci ceva sa-ti iei manusi sau sa ti le protejezi de vant si frig. daca te tot faci cu crema(indiferent dar sa fie buna)seara sau dimineata o sa ai rezultate...

| lia a răspuns:

Foloseste manusi la orice faci, mai ales cand umblii cu detergenti. Si trebuie sa te dai in mod frecvent cu crema pe maini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cremă de mâini pe bază de miere de albine și glicerină.
Evită contactul cu frigul și detergenții foarte duri.
Pa, pa.

| Raluca_2845 a răspuns:

Incearca crema cu glicerina. Mie imi place foarte mult ce aspect au mainile dupa folosire:* O poti lua de la farmacie, sau chiar de la Avon:*