| Gossipmmhjkj a întrebat:

Buna,îmi puteți recomanda niște pastile, seruri și uleiuri pentru accelerarea creșterii parului, dar ceva care creste parul mult în timp scurt! Va rog!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista asa pastile, ueliuri sau descnatece, fiindca parul creste HORMONAL in fucntie de ceea ce mananci tu!
mananca sa antos cu multe legume si fructe, zilnic, ca parul sa ia vitamine si minerale din hrana si sa-i transforme in hormoni, ca aceia ajuta.
Parul creste 1 cm pe luna si in cazuri in care hormonii tai sunt stimulati, pot creste pana la 1.5cm/luna.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Firul de păr este continuarea unei celule a pielii. Astfel viteza de creștere în lungime a firului de păr este generată de un proces din interiorul celulei ce nu poate fi influențat.

| Yuoia a răspuns:

Nu exista.
Chiar daca unii fac promisiuni ca sa iti ia banii.

| timidu89 a răspuns:

Nu exista asa ceva. Parul creste în modul lui, la unii repede, la alții foarte încet.