| Julian1D a întrebat:

Imi puteti spune cat costa sa imi pun aparat dentar doar pe arcada de sus?
multumesc big grin
funda funda funda

9 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Depinde de oras si de doctor. In Vaslui e cam 10 milioane.

| MadRaven a răspuns:

Eu pe am aparat dentar mobil, doar pe arcada de sus si am dat 200 lei doar pe aparat.Am mai platit aproximativ 500 lei inainte ca sa nu mai platesc de fiecare data cand ma duceam sa mi-l stranga.
Ica il mai port, am aproape 1 an de cand il am.
Peste putin timp va trebui sa imi schimb un surub care din cate am inteles e aprox. 300lei
Din ce am inteles eu de la dentistul meu asta e toata cheltuiala.In total sunt 1000lei.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Numai bine!

| fumsipraf a răspuns:

In jur de 900 de lei costa. sper ca te-am ajutat. pa, pa

| AncutaM a răspuns (pentru fumsipraf):

De fapt un aparat dentar pe o singura arcada costa de la 1200 lei in sus. Pretul depinde in mare parte de tipul de aparat, medicul care ti-l pune, etc etc.

| Immjustalittlecupcake a răspuns:

Dacă doreşti un aparat fix, costă în jur de 20 de milioane.
Însă, dacă doreşti un aparat mobil, cam 2-3 milioane.

| Diana5320 a răspuns:

Eu mi-am pus luna trecută, la un ortodont specialist, fix, pe arcada de sus, cu 1500 de lei (15 milioane), și de fiecare dată când merg la control dau câte 50 de lei. Depinde și de orașul în care ești. De exemplu, în București e mai scump.

| EnourmousLove0909 a răspuns:

Eu pe al meu am dat 16 milioane.big grin depide ..ma rog happy

| RalucaRall a răspuns:

Buna.Costa 20-30 de milioane...am avut si eu mai de mult, iar atunci am dat 15 milioanehappysper ca ti-am fost de ajutor. funda?

| Julian1D explică (pentru RalucaRall):

Cat costa doar pe dintii de sus? jumatate de pret?