| InesIlinca90 a întrebat:

Imi puteti spune cum as putea sa realizez acel machiaj "eyeliner"? Stiti la ce ma refer : la linia aia perfecta data cu tus. Exista rare cazuri in care linia imi iese buna, dar nu cum arata machiajul la acele poze de pe net.

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| IsJustMe007 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres r:3, s:24, i:125&biw=1366&bih=603

| raluk27 a răspuns:

Exercitiul e mama invataturii happy Eu foloseam inainte un creion de o culoare deschisa (gri sau bleu), cu care trasam linia. Daca nu imi iesea, era mai usor de sters decat tusul. Dupa ce foloseam creionul si eram multumita de linie, aplicam tusul peste. E foarte enervant uneori sa nu-ti iasa linia. O tragi din prima cu tusul, te stergi cu demachiant (care are il el nu stiu ce chestii mai uleioase) si cand dai din nou cu tus, se intinde. Cate crize am facut, mai ales cand ma grabeam laughing

| InesIlinca90 explică (pentru raluk27):

Da, asa incerc... dau cu creionul, iar liniuta de la capat cu tusul.Ai dreptate, e tare enervant cand trebuie sa iei de la capat daca nu iti ieselaughing merci pentru sfat :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu folosi eyeliner cu pensula, are precizia mai scazuta. Foloseste unu tip carioca.

| InesIlinca90 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat si unul si altul. Poate cel tip carioca nu a fost cel mai bun, poate de-asta mi se pare mai usor de folosit cu pensula. oricum, merci de sfat :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru InesIlinca90):

Poate te ajuta un video http://www.youtube.com/......ttp?/watch dar oricum trebuie exersat mult.

| Aida89 a răspuns:

Te-as sfatuii sa incerci un creion de ochi waterproof bine ascutit. Dupa ce inveti sa te dai cu acesta poti trece la urmatorul nivel. Orice ai incerca sa ai langa tine un betisor cu vata si demachiant. Icearca sa tragi linia cat mai aproape de gene. Nu te speria daca nu iti iese perfect. Nimanui nu ii iese perfect, doar ca de la distanta nu se vad micile defecte. Si sincer nu e o tehnica, ci tine de experienta.Bafta!

| InesIlinca90 explică (pentru Aida89):

Creion de ochi waterproof nu am folosit niciodata, dar voi incerca.Merci mult :*