| Maariiaa a întrebat:

Bună.

În curând o să fie ziua surorii mele și vreau să îi cumpăr un cadou foarte frumos și special, având în vedere că este specială pentru mine și împlinește 18 ani. O iubesc mult. În afară de o felicitare, un buchet de flori care deja i le iau, un te iubesc și la mulți ani, ce pot să îi iau?
Nu vreau răspunsuri gen.Doar dragostea contează. Vreau idei de cadouri, nu sfaturi!

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Îi poți cumpăra un parfum B.U sau C-THRU (miros extrem de bine și persistă, având în vedere prețul, care este infim) și/sau o brățară/un lănțișor de argint pe care să fie gravat numele ei.
Pentru o fată de 18 ani, acestea mi se par cele mai potrivite cadouri.
Baftă!

11 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Ii poti lua un parfum (ex Giordani, Eclat, Enigma - eu sunt reprezentant Oriflame si te pot ajuta)
un lantisor de argint
o geanta
ochelari de soare
esatfa
cana personalizata
ceas

| clody83 a răspuns:

Haine, bijuterii, ce crezi ca i-ar placea, probabil o cunosti foarte bine si stii ce isi doreste. http://www.mujer.ro/magazine-online-2 Viziteaza magazinele si vezi daca gasesti ceva potrivit. La multi ani surorii tale! Sa iti traiasca, sa fie sanatoasa si fericita!

| CrIsSLoveCristi a răspuns:

Ce zici de o inimioara de tipul: http://www.crownfashion.ro/......ide-995662 care se deschide si in interior poti sa-i pui doua poze: a ta si a ei.

Pentru 18 ani, clar trebuie sa fie ceva de neuitat pentru ca devine MAJORA.Este sora ta si o cunosti bine.Ce crezi ca ar lasa-o cu gura cascata? Daca ea inca nu a inceput sa-si organizeze o petrecere o poti face tu, si sa fie o petrecere surpriza.

| ElizzaTPU a răspuns:

Buna
Uite ce ai putea sa ii ei cadou: http://www.fiora.ro/accesorii/pandative.html sau o bluzita draguta:http://www.fiora.ro/rochii/bluzite.html
Sau un pandantiv unde poti lipii o poza cu tine si cu ea: http://www.fiora.ro/accesorii/pandative/pandativ-nu-ma-uita-cu-foto.html
Sigur o sa-i placa;)

| alexralu34 a răspuns:

Depind cati bani ai la dispozitie,iti poti lua un lantisor cu numele ei sau prima litera de la numele ei sau in forma de inima,floricica,zodia ei etc.,ii poti face un colaj de poze cu voi doua,ea sau o rama de foatografie,o bratara,un ceas,o bluza,pantaloni,vesta,haine in general,un parfum sau sprey,ceva de par,un portofel din agcela in loc de geanta,un rucsac,poate cosmetice,sandale,adidasi, gandeste-te la ce ii place sila ce hobiuri are ca sa stii ce cadou ii eidepinde de persoana, tu o cunosti mai bine

| sorinL1 a răspuns:

Un ceas.

| elasexygagica a răspuns:

Un dildo, o sal adorelove struck

| Maariiaa explică (pentru elasexygagica):

Ai fosr raportata, draguta.

| Lorely a răspuns:

Daca nu ai destui bani pentru o masina ar trebui sa te rezumi la cosmetice, parfumuri originale. Iar daca vrei sa te faci remarcata cu o tenta de amuzament poti sa ii mai iei ( pe langa cadoul propriu zis) un pampers si un biberon (sau ceva de genu)si sa inventezi si un scurt text pentru cand i le inmanezi...bafta in alegerea daruluibig grin

| ProfulDeLaMate a răspuns:

Pai daca asi avea eu o sora de 18 ani iasi lua o rochie de mireasa cand o sa se insoare sper sa te ajute! Bye!

| madaaa90 a răspuns:

Un cadou potrivit pentru varsta de 18 de ani mi se pare un glob muzical sau un carusel muzical. sunt lucruri elegante, frumoase, delicate si de durata ce cu siguranta ii vor aminti cu drag de petrecerea de 18 ani si de fratele ei drag!