| AntonelaCK a întrebat:

In ianuarie m-am vopsit o culoare tare nefericită, fiind prea inchisa, ulterior devenind portocaliu laughing Inainte de asta am fost un blond foarte deschis.

Ideea e ca prin aprilie intentionez sa revin la blond. Cred ca singura solutie ar fi decolorarea si nu prea ma incanta.

Si as vrea sa va cer totusi parerea si vouă. Credeti ca prin suvițare (daca ar fi sa imi fac cat de multe suvite se poate, exact culoarea pe care am avut-o ) o sa reusesc sa imi deschid parul? Este oare o metoda mai " sanatoasa "?

Am auzit varianta ca prin suvite parul se decoloreaza mai tot... si ca e o varianta de a ajunge unde vreau.

2 răspunsuri:
| Swae a răspuns:

Buna!
E o varianta si asta, va da iluzia de par mai natural, daca stai la soare sau folosesti produse de deschidere a parul, se va deschide mai mult treptat. Daca e deja o culoare deschisa, ai putea sa-ti iei vopsea de la magazin sa ti-l decolorezi treptat.
Oricum nu inteleg de ce va panicati asa toate, e doar par, si daca te decolorezi odata la nu stiu cate luni si-ti iei din varfuri, n-ar trebui sa se strice prea mult.

| AntonelaCK explică (pentru Swae):

Nu m-am decolorat niciodată. Am citit pe google diverse lucruri cum ca... ti se arde parul pe toata lungimea lui, ca o sa se intinda si alte porcarii. Tin destul de mult la parul meu si de asta mi-e cam teama de decolorat laughing