| Ionascut_Maria_1995 a întrebat:

In octombrie am decis sa imi vopsesc parul ombre, eu giind saten intre inchis spre deschis. A fost o tampenia, tipa de la salon foar m-a decolorat, fara tratament, fara vopsea bagata in par. In aceeasi seara m-am vopsit la loc saten, nu suportam sa imi vad parul deschizandu-se si devenind blond pui. Au trecut aproape 2 luni de cand nu m-am mai vopsit, mi s-a decolorat parul ocolo unde m-a decolorat la salon, ajungand la un castaniu. Acum am o intrebare: daca m-as vopsi brunet, fara amoniac, s-ar mai decolora? Am inteles ca ar avea tente spre verde, dar in acelasi timp, o coafeza de la alt salon mi-a spus ca avand in vedere ca am mai bagat vopsea in el dupa decolorare ar putea sa nu se mai deschida.

2 răspunsuri:
| metehne a răspuns:

Orice vopsea ce nu conține amoniac se duce foarte repede, nu recomand deloc, mai ales că bănuiesc că tu nu ai vrea să se mai vadă "ombre".
Recomand să folosești o vopsea cu amoniac, iar dacă îți e teamă că îți va ataca părul, folosește tratamente înainte și după vopsire (ajută mult)

| Kayn221 a răspuns:

Brunetul nu e prea recomandat... adevarat, nu se mai decoloreaza, dar scapi foarte greu de el. iti spun din experienta unei prietene. de ce nu te mai decolorezi odata si ti-l faci silver? e o culoare foarte la moda in zilele noastre si cred ca ti-ar sta si bine big grin poti adauga tente de brunet pentru a crea efectul de ombre : https://i.pinimg.com/......r-hair.jpg