| gecko21 a întrebat:

In ultima vreme tot m-a batut gandul sa ma vopsesc intr-o culoare mai inedita (albastru, verde, magenta etc.), dar nu prea as vrea sa imi decolorez parul. Stiu ca in mod normal asa trebuie procedat, dar imi place a naibii de mult ca e sanatos si lung si n-as vrea sa-l stric atat de tare prin decolorare ( sunt constienta ca vopsindu-l cu orice il stric nitel). Totusi nuanta mea naturala e un saten inchis spre brunet. Acum intrebarea e, s-a mai vopsit cineva intr-o culoare "turbata" fara sa se decoloreze inainte? Daca da, cam care-i rezultatul?

Merci happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as recomanda sa iti iei un sampon de vopsit..sa vezi cum iti stai si dupa aia sa iti fopsesti parul

| muffinfactory a răspuns:

Eu m-am vopsit un fel de mov, dar la fel ca tine nu stiam ce va iesii, asa ca mi-am facut doar varfurile, si ca sa nu ma decolorez, cand am cumparat vopseaua mi-a dat si o substanta pe care o amesteci cu vopsea si apoi o aplici pe par. deci intreaba la magazin de acea substanta happy

| gecko21 explică (pentru muffinfactory):

Multumesc mult. Ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai spune cu ce marca de vopsea ai reusit si cum se numeste substanta respectiva. Poate e prea personala intrebarea, dar esti din Bucuresti? Daca da, de unde ai cumparat?blushing