Întrebare recomandată | LovelySmile98 a întrebat:

intrebare pentru fete: va epilati pe brate? daca da cu ce?

19 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Cu epilatorul electric

| Patrăţel a răspuns:

Da,ma epilez din vara.Prima data am folosit crema depilatore, dar nu recomand straight face creste mega-urat la loc mai gros si negru+radacina intarita.Acum ma duc la o luna la salon si n-am treaba cu parul de pe maini, creste mai greu si nu se mai vede asa rau.Doare,dar se merita.Si cele de la salon mi-au recomandat sa nu mai fac prostia sa folosesc crema. happy In orice caz, nu e necesar sa te epilezi daca parul tau nu se vede si sta cuminte acolo. Epileaza-l daca esti bruneta, e mare si gros.Asa chiar este inestetic. happyTake care.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Nu ma epilez pe brate. Daca faci asta,(atunci cand creste mi se pare scarbos, nu stiu de ce) firul tau de par o sa creasca mai gros, deci o sa se indeseasca, cel putin cu crema.

| andreeaoprea a răspuns:

Eu mi-am cumparat incalzitor de ceara ca la salon si ma fac singura cu ceara calda acasa, dar numai cand e cald afara. acum iarna mi-e cam lenebig grin

| PedoBarbie a răspuns:

DA, câteodataă.

| Kasia a răspuns:

Da,cu un epilator.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu faci prostia asta. O prietena a facut asa ceva si, dupa ce ca a avut o iritatie groaznica, i-a crescut o padure pe brate. Alege in cel mai rau caz o vizita la salon, epilare cu laser...

| Azazea a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca depinde de fiecare, eu am ani de zile de cand ma rad cu lama si nu creste padurelaughing si sunt si bruneta. depinde de organismul ei presupun.

| NoSmile a răspuns:

Buna.
Nu,deocamdata nu ma epilez pe brate.
Incearca cu crema epilatoare.
Cu apilatorul te va durea foarte rau, pentru ca pielea de pe brat este mai sensibila.
Sau poti merge la salon, sa te epileze cu ceara. Va durea, dar ca creste si mai greu parul.
Te pup.

| JulyStorm a răspuns:

Da, insa numai vara. Nu prea se vede, dar imi place mie sa am pielea fina.
Incearca cu crema sau cu epilatorul electric.

| Azazea a răspuns:

Da, cu lama, si nu, nu creste mai des si gros, creste ca de obicei, dar nu apuca el sa vada lumina zilei oricumlaughing)
imi place sa am pielea de pe brate fina

| tr3ig a răspuns (pentru Azazea):

Dai tu cu lama cum zici ca nu apuca sa vada lumina zilei, si cand o sa ajungi la varsta bunicilor o sa ai mainile exact ca barba lu tataiewinking

| Azazea a răspuns (pentru tr3ig):

Ma indoiesc, si de ar fi asa, s-a inventat laserul, probabil o sa recurg la metoda asta vreoda in urmatorii zeci de anilaughing

| Krosa a răspuns:

Nu spun ca nu este bine dar ar fi bine sa te epilezi cu o crema depilatoare findaca daca te epilezi cu bigul ar putea sa iti creasca parul peste cateva saptamani mai aspru asaca daca vei folosi o crema depliatoare ar fi bine sa folosesti una mai naturala si mai de calitate pentru a nu aparea iritatii

| Madut21 a răspuns:

Da bineinteles! Cu drujba laughing Try itwinking

| HinaOnBike a răspuns:

Iti spun, nu e necesar sa te epilezi pe brate, doar daca parul e mare si te deranjeaza. Daca totusi te epilezi, sa nu te epilezi cu lama findcca va creste foarte mare si gros.Sunt necesare aparatele epilatoare.Bafta!

| denisa123456 a răspuns:

Eu ma fac cu epilatorul de foarte mult timp.si este ok

| mylifedance a răspuns:

Ma-m ras odata si mi-a crescut mai mare zici ca-s maimuta si de atunci nu ma mai radwinking Asa ca e decizia ta! laughing

| iona19 a răspuns:

Foarte rar, cu ceara