| KiduuD a întrebat:

intrebarea este pentru fete... Stiti cumva daca exista o masca pentru par ca sa faca firele mai subtiri? mersi big grin

Răspuns Câştigător
| Quiin a răspuns:

3. Masca cu fructe

Masca pe baza de fructe ajuta la o hidratarea in profunzime a scalpului si este indicata maia ales dupa plaja, cand firul de par se usuca si se distruge. Amesteca o banana cu 1-2 linguri de ulei de masline si trei linguri de maioneza. Aplica masca obtinuta pe par si las-o sa actioneze 30 de minute, apoi clateste-te pe par.

2 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Poti cauta masca pentru fi gros si il va face subtire din cate stiu...

| aphrodite a răspuns:

şi eu am părul aspru, iar pentru a-l ''calma'' folosesc mască din lapte.