| Madalina_9677 a întrebat:

M-am vopsit si nu mi-a iesit nuanta dorita, mi-a iesit o culoare prea deschisa. Stiti cumva cu ce produse naturiste imi pot inchide culoarea parului putin? Nu vreau vopsea sau nuantator, tinand cont ca inainte de a ma vopsi, m-am decolorat, deoarece aveam parul de nunata inchisa.

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ia-ti un nuantator din ala la plic, nu face absolut niciun rau parului.

| Pufi1999 a răspuns:

Fierbe apa cu frunze de nuc, apoi scalda-ti parul acolo. Nu e instant. Fa asta zilnic

| Peachy a răspuns:

Cu ce produse naturiste crezi tu ca vei inchide decolorantul? Incearca nuantatorul este mai putin daunator, si fa-ti niste masti cu ulei de ricin si ou, ulei de argan + vit A uleioasa, sau fa-ti o laminare acasa( la salon costa 3 mil) cu gelatina si albus de ou, cumpara-ti masti cu placenta, balsamuri pentru par vopsit, masti cu fructe( se gasesc la dm) ca sa iti mai salvezi parul, altfel va arata ca o coada de matura peste cateva lunii, crede-ma stiu ce zic, nu vorbesc aiureli.

| Madalina_9677 explică (pentru Peachy):

Am facut greseala vietii mele sa ma decolorez si sa ma vopsesc... daca o sa folosesc nuantator la cateva spalari o sa se ia. Crezi ca daca m-as revopsi maine la culoarea mea naturala adica saten, ar fi ceva foarte grav? iar dupa sa fac o gramada de tratamente pentru par? masti cu ou ulei de ricin, petrol, balsamuri si ce ai mai zis tu? Crezi ca daca ma revopsesc maine o sa cada?:-s. sicer nu stiu ce a fost in capul meu. mi-a iesit o culoare oribila pot spune

| Peachy a răspuns (pentru Madalina_9677):

Sa nu care cumva sa bagi iar vopsea in el o sa il distrugi, va trebuii sa te tunzi 0, si nu cred ca vrei asta cumpara-ti nuantatoare mai bune si fa-te cu alea pana isi mai revine parul, fa-ti masti naturale, balsamuri asta ca sa poti arata decent in public daca nu vei avea un maturoi (gen papusile alea care le bagi in apa calda )afro. Da-i o pauza parului de 4-5 luni si vezi dupa eventual iti tunzi varfurile periodic Eu mi-am facut ombre cu decolorant si am regretat, noroc ca au fost doar varfurile si le-am putut salva!