| danamarin a întrebat:

Ma gandesc destul de serios sa merg la solar, dar nu am fost niciodata. Am pielea relativ alba si nici bronzul pe care il obtin vara nu prea persista. Imi poate spune cineva care a fost cum este? Sunt din Galati si am vazut la un salon ca este 1 leu minutul. Atat de putin trebuie sa fie? Poate imi puteti spune te ceva din experientele voastre in ale solarului. fundita big grin

7 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Buna!
Iti zic sa nu faci asta ca nu este sanatos pentru piele.
Nu conteaza daca ai pielea alba oricum nu se mai vedea ca o sa iti iei bluza ca aproape a venit iarna.
Poti sa astepti pana vara viitoare si atunci cand mergi la mare poti sa-ti cumperi ulei de la nivea si te bronzezi foarte bine!
Sper ca te-am ajutat!

| Denisa a răspuns:

Eu m-am dus acum o luna la solar, 30 de minute. Desigur nu 30 deodata pentru ca te prajesti. Cate 10 minute in 3 zile. Si acum sunt bronzata:X. Atat e minutul, un leu. Eu iti recomand sa iti duci o crema cu protectie sau nu, si hidratanta, pentru fata, o sa ramai rosie dar o sa te innegresti intr-o zi, macar previi arsura. E fain la solar. Mie imi place. Iti recomand sa mergi la vertical si nu orizontal pentru ca la orizontal transpiri foarte mult si ai impresia ca esti intr-un cosciug. Take care:*

| mihaibrasov a răspuns:

Mergi daca vrei sa faci cancer de piele. Du-te.

| danamarin explică:

Nu vreau sa fac cancer de piele, va dati seama! nu sunt paranoica din aia care nu poate sa stea fara solar...eram doar curioasa pentru ca vad ca multe fete se duc si se arata foarte incantate de ceea ce obtin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea nu e bine sa mergi la solar daca ai pielea alba.Si eu am pielea alba si mi s-a recomandat sa evit soarele si atat mai mult solarul! Vara stau doar putin la soare si ma bronzez partial.Sincer nu am mers la solar si nu o voi face! Eu ti-am dat un sfathee heexD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa mergi o data sa vezi cum e, nu faci cancer daca mergi o data de doua ori, cum zic astia p-aicirolling eyes.
Si 1 leu minutul e foarte putinbig grin, la mine in Timisoara nu prea gasesti cu 1 leu minutul saloanethinking Dar prima data cand mergi sa nu stai mai mult de 6 minute. Eu iti recomand sa stai 3 minute, sa nu te rosesti, apoi o zi faci pauza, iar in cealalta zi intri 6 minute, si vezi daca obtii vre`un rezultat.

Multa bafta:*:*:*.

| loving3112 a răspuns:

1 leu minutul? intr-o ora ar veni 60 lei.La mine in oras e tot c-am asa numai ca mai putin de jumate de ora nu ai voie.Si eu ma gandesc sa ma duc dar mi-e teama.Am inteles ca uneori poti sa iesi cu ochiul umflat sau altceva...