| Ramo137 a întrebat:

Buna, mi se incurca parul incat trebuie sa stau intre 15-30 min sa il descalcesc. Am parul lung pana la fund, des, nu e ars sau vopsit si spre drept. Fie ca folosesc balsam sau nu tot se incurca rau. Incat imi vine sa il tai.

Tin sa spun ca il tin mai mereu prins in clama ca e f greu si lung. Si de creme scumpe si altceva nu am bani.

Orice sfat ce a functionat e bine venit, multumesc. Dau funda daca merge

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Și eu te sfătuiesc să-l mai scurtezi. Nu este vorba doar despre întreținerea lui dificilă; dar un păr lung consumă foarte mult calciu din organism. Mai bine zis, este posibil ca să ai carență (lipsă) de calciu.
Știu că este frumos un păr așa de lung. Dar trebuie să te gândești și la sănătate. Pentru că sănătatea este mai importantă decât frumusețea.

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Balsamul de la Syos pentru părul creț este foarte bun. Nu e musai să îl ai creț/ondulat, ajuta foarte mult la descâlcirea lui. Eu mai folosesc sprayurile de la Schwarzkopf https://mediagalaxy.ro/......SHBGL0007/ (toate tipurile lor din acest produs nu numai cel auriu, este doar un exemplu). Acest spray îl găsești pentru fiecare problema : fir subțire, deteriorat, gras, nehidratat etc. In Germania îl cumpăram cu 2-2.50 euro. Acum in Grecia de când sunt e mai scump și ma voi orienta la alt produs mai ieftin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce șampon și balsam folosești?

| Ramo137 explică (pentru anonim_4396):

Elseve, insa le mai schimb

| dragodana a răspuns:

Salut! Incearca L'oreal Ulei Extraordinar.Ori toata gama ori doar uleiul.Mie mi-l descurca super. Dupa ce ai zvantat parul ud, da cu ulei si piaptana-l cu un pieptene cu dinti rari.Mai poti folosi si ulei de masline, dar asta de la L'oreal e special pentru par si nu ti-l va ingrasa(daca nu dai prea mult).

| DanyDav a răspuns:

Trebuie sa fie foarte dificil sa-l intretii asa lung, sunt anumite solutii sa- l intretii dar imi par asa igienice, tot mai bine ar fi sa-l mai scurtezi.

| Ramo137 explică (pentru DanyDav):

Este dificil si nu merita sa ma chinui cu el lung, am raspuns la alt com dc