| ciytxtdduchvyiy999 a întrebat:

Buna! O recomandare de șampon bun pentru par cu tendita de îngrășare?

Răspuns Câştigător
| anonymus4106 a răspuns:

Salut! Un motiv pentru care ai părul gras este pentru că acesta generează secreții prea multe, care să compenseze părul uscat.

Așadar există posibilitatea să ai părul gras pentru că atunci când îl speli, o faci cu ceva prea puternic și se deshidratează. Pentru asta sunt două soluții: un șampon puțin mai slab (șampoanele fără siliconi sunt foarte slabe); și un balsam de păr folosit după șamponare, pentru a hidrata părul.

Poate nu e asta problema, dar nu am văzut pe nimeni să menționeze asta.

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Recomand samponul solid de la Nature Box, varianta cu ulei de masline sau ulei de argan.Imi pastreaza parul mai curat vreo 4 zile.Cel cu masline se gaseste in dm, la vreo 18 lei, restul cu argan sau avocado sunt un pic mai scumpe.

| anonimg a răspuns:

Head&shoulders. La același duș părul se șamponează de două ori.
De asemenea părul trebuie spălat din două în două zile.
În acest fel nu va mai exista nici păr gras, nici păr uscat, nici mătreață și nici cădere a părului.

| sammie a răspuns:

Schauma de la Schwarzkopf

| timidu89 a răspuns:

Dercos

| ndrxw22 a răspuns:

Nature Box