| Animeforlifee9921 a întrebat:

Buna. O sa merg in iunie cu clasa intr-o excursie cu vaporul de o zi. Am vazut ca o sa ploua in ziua respectiva, dar ca o sa fie 21 de grade. Ce outfit as putea sa imi fac? Nu as vrea ceva extravagant pentru ca cum am zis,este doar de o zi si mi-ar fi incomod.
Cam ce as putea sa imi iau la mine? Ma refer de mancare, etc.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.E faina ideea de excursie. Poti purta niste pantaloni mai largi din material de bumbac sau vascoza, sa simti pielea aerisita, plus un tricou cu imprimeu/desen dragut.
Sau poti purta pantaloni scurti, tricou, palariuta din aia ca in anii '90 si ochelari de soare(ca tot a revenit moda asta) si e necesar sa te protejezi oricum de soare.Better safe than sorry.Ti-ar prinde bine si o pelerina de ploaie.

| Animeforlifee9921 explică (pentru dullcat):

Din pacate nu s-a mai tinut excursia din cauza grevei, dar mersi pentru sfaturi

| dullcat a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Foarte aiurea. Poate veti recupera ocazia mai incolo.

Multumesc si eu pentru funda.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu vaporul unde vei merge?
De unde sa stim noi unde mergi si cum va fi vremea in zona respectiva?
Pentru o zi este de ajuns cateva sandvisuri si o sticla de apa.
Daca ai alte preferinte, e problema ta.

| sammie a răspuns:

'' ce outfit aș putea să îmi fac? ''

Niște pantaloni de trening ( nu prea groși ), un tricou ( mai bine alb ca să nu atragă căldura ) și un hanorac cu glugă.

| AmandinaDragan a răspuns:

Ia umbrela.

| Smolbean a răspuns:

Pe mare o sa fie mai frig, bate vântul.
Ia-ți niște pantaloni lungi, subțiri, larguti, de in(stil flu-flu?) și un tricou simplu culori deschise(alb, pastel) și niște adidași sau sandale. Ochelari de soare și o sepcuta dacă vrei, dar s-ar putea sa o zboare vântul dacă nu sta bine pe cap.
De Mâncare poti sa îți iei Sandwich, fructe, apa neapărat, și ceva baton de ciocolata, pentru energie