| DeeaXD65 a întrebat:

Buna tongue Am o intrebare, cred ca e stupida, dar.
EU port ochelari, si ma intreb daca pot sa-mi cumpar lentile de contact pentru. vedere, dar in acelasi timp sa-mi schimbe si culoare ochiului.winking
Exista lentile de genul?
Funda :happy

Răspuns Câştigător
| Oana910 a răspuns:

De ce sa porti lentile?
Lentilele de contact sunt alternativa ideala pentru ochelari. Sunt confortabil de purtat, foarte usor de manevrat si au schimbat viata a milioane de persoane. Totodata acestea pot fi o alternativa a operatiei cu laser de corectare a vederii.

Purtand lentile de contact te poti bucura de libertatea pe care o ofera, fie ca vorbesc despre viata sociala, de practicarea activitatilor sportive sau de increderea de a pleca de acasa fara ochelari.

Practic, acestea iti vor oferi o vedere naturala, un camp vizual nelimitat fata de ochelari, fiind mult mai restrans; mai mult poti imbina accentuarea sau schimbarea culorii irisului, cu cel medical prin lentile de contact colorate cu dioptrii.

In prezent lentilele de contact sunt foarte moi, subtiri si flexibile, si, un alt aspect extrem de important - isi mentin hidratarea pentru un confort sporit.

Cel mai convenabil tip de lentila
Lentilele de contact zilnice sunt cele mai recomandate de catre specialisti deoarece reprezinta cea mai sanatoasa modalitate de a elimina efectul negativ al depunerilor de la o zi la alta ca si in cazul celorlalte lentile, intrucat acestea se aplica dimineata, iar seara inainte de culcare se scot si se arunca urmand aplica o noua lentila a doua zi.

Iti voi da cateva link-uri pe care le poti vizita cu incredere:

1. www.lens.ro
2. www.lensa.ro/LentileDeContactColorate
3. www.lentiamo.ro/Lentile-colorate
4. www.optinova.ro/soflens-natural-colors-cu-dioptrii

2 răspunsuri:
| UzOm a răspuns:

Da există, dar sunt foarte scumpe (150-300 ron).

| Hoteteu_Nicolae_1985 a răspuns:

In functie de afectiunea de care suferi si de ceea ce spune un medic specialist poti comanda usor lentile direct de pe internet!
Sunt multe siteuri, poti incerca sa faci o comparatie intre ele. Eu unul recomand Optilen, de exemplu daca ai astigmatism poti opta pentru:
https://www.optilen.ro/lentile-de-contact-torice.html