| Toutui a întrebat:

tongue Credeti ca un barbat poate fi la fel de indemanatic ca si o femeie in domeniul " Hair stylist "? Cam cat castiga un hair stylist? De la ce varsta poate incepe lucrul? Care meserie este mai bună - cea de bucatar sau ce de hair stylist; dar care castiga mai bine? Meseria de hair stylist va fi una căutată in viitor adică va fi nevoie de ei asa?
Mersi că ai citit si te rog da-mi macar o parere!
Dau fundă pentru cel care imi raspunde la toate intrebariele!
Raspunsurile sa fie dupa parerea fiecaruia dintre voi!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca nu conteaza daca e barbat sau femeie cat timp stie cea ce face In legatura cu bani. depinde unde te angajezi. cat de priceput esti (trebuie sa iti faci un renume...) si apoi va curge cu banii. Meserii de viitor nu se stie. de aceea ii se zice viitor pentru ca nu stii ce se va intampla dar eu zic ca toata lumea are nevoie de mancare si de o tunsoare regulata deci fifty fifty...thinking
Depinde de tine ce alegi. Succes! happy

| KaterinaРомановский a răspuns:

Da, normal că poate fi la fel de îndemânatic, iar dacă îți faci un renume poti face și 1000 euro pe lună! Poți începe imediat ce ai terminat niște cursuri în domeniu, chiar de la 18-19 ani. Din ambele meserii se câștigă bine, însă nu oricine e făcut pentru a rezista stresului de a fi un bucătar excepțional, pentru că doar așa faci bani în bucătărie. Fiind un bucătar mediocru câștigi cam 1000 ron pe lună.
Cea mai căutată meserie va fi cea de medic, însă nu văd un viitor rău nici pentru hair stylisti, mai ales când pe piață sunt o mulțime de fătuci care nu prea au talent și imaginație în ceea ce fac!

| Toutui explică:

Vă mulțumesc ffoarte multtt! :*
P.s : Mai am o probelmă! sad Nu stiu cui să îi daă fundă sad

| EA_Izabela_1991 a răspuns:

Cred ca un barbat se poate descurca in toate..atat timp cat are vointa.
Castigi in functie de cat lucrezi, de exemplu daca iti deschizi tu un salon poti sa faci si 200 Euro pe zi, depinde cati clienti ai.
Poti sa incepi un curs de hair stylist de la ori ce varsta.
Eu cred ca meseria de hair stylist este mai buna (si gandeste-te cate femei vor fi la mana ta) happy
Nu stiu care castiga mai bine dar atat timp cat le multumesti pe femei, nu ai nimic de pierdut.
Parerea mea ca hair stylist este o alegere foarte buna! Insa nu este usor!

| EA_Izabela_1991 a răspuns (pentru EA_Izabela_1991):

...si pentru viitor este o alegere potrivita, pentru ca toti vrem sa aratam bine

| ChristianAlex a răspuns (pentru EA_Izabela_1991):

Daca iti deschizi un salon trebuie sa faci in jur de 600 de euro pe zi ca sa o duci bine. Cam asa e aici in Germania.

| EA_Izabela_1991 a răspuns (pentru ChristianAlex):

Eu ma refeream in România nu in alte tari..in România găsim alte prețuri happy nu ca si in Germania 50 euro o tunsoare happy

| tara86 a răspuns:

Buna, eu cred ça un barbat se descurca mai bine ca o femeie ca hair stylist, sunt intotdeauna mai atenti for sa faca totul perfect, dar asta depinde daca iti place, nu trebuie sa faci ceva doar pentru bani, succes