| asuari a întrebat:

Până acum am fost tunsă doar dreaptă, iar părul meu era drept, dar pe dedesubt aveam câteva șuvițe ondulate(nu foarte multe). Recent m-am tuns in scări. Parul meu a prins volum și e foarte ondulat. Nu îmi place absolut deloc cum îmi stă. Ce as putea face? L-as vrea înapoi drept, însă ar trebui sa mă tund pana la umeri și nu îmi place cum suna. Am auzit de unele șampoane pentru îndreptare. Ce părere aveți?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Parerea mea este si a multor baieti /barbati:
Podoaba naturala ceea mai frumoasa al unei fete /femei este parul lung si parul ondulat /cret, daca este ingrijit /curat.

Tu vrei sa-ti strici podoaba capilara, data de Dumnezeu, de dragul reclamelor si barfelor indivioaselor?

| WhiteLife a răspuns:

Daca parul tau are tendința de ondulare, e bine să-l lași așa. Ia în considerare faptul că pe lângă tunsoare, sunt alte modificări în corpul tau (cum sunt cele hormonale), in modul de viață etc, toate acestea îți influențează sanatatea/forma parului. Pentru a pune în evidență onduleurile sau a avea un par sănătos, îți recomand să încerci metoda Curly Girl, poti să cauți grupurile de suport pe Facebook.

| Justme32 a răspuns:

Șamponul este pentru igiena părului. Mai încet cu televizorul și reclamele false

| cristian232323 a răspuns:

Parerea mea este ca parul e par si atat adica daca il tunzi si ai parul pana la umeri acel par nu va creste?
Stiu ca parul mare la fete si lung e ceva frumos rau si pentru mine e dar il poti tunde si astepti sa creasca.