| TpuNoName123 a întrebat:

Bună!
Până la ce vârstă cresc, fetele, în îălţime?
Si până la ce vârstă se dezvoltă?

6 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

Depinde de organismul fiecareia si de modul de viata. daca faci sport te dezvolti mult mai repede.

| ADI86 a răspuns:

16-17-18-19-20 de ani. La dereglari hormonale, aceste varste pot sa difere, insa in mod normal, o fata creste in inaltime atingand varful pana la varsta de 20 de ani, iar dezvoltarea corporala pana in jurul varstei de 18 ani. acesta nu este un raspuns care sa priveasca pe toate fetele. De obicei, acestea sunt valori obisnuite

| Stefan89 a răspuns:

Omul,in general, nu doar fetele, creste in inaltime pana la varsta de 18-20 de ani
Pentru majoritatea, cresterea in inaltime se opreste la 18 ani.Cat priveste dezvoltarea...asa ceva nu este scris... difera de la persoana la persoana

| FlorinaRuby a răspuns (pentru Stefan89):

E adevarat ca acest lucru difera de la persoana la persoana dar se spune ca fetele cresc pana in jurul varstei de 18 ani iar baietii in jurul varstei de 22happy

| HepiBăluns a răspuns:

16-18 ani
Depinde ce specie esti.

| Laryyy97 a răspuns:

In mod normal pana pe la 16-17 dar te poti dezvolta si dupa aceasta varsta