| Babagskwvsi a întrebat:

Bună! Părul meu se electrizează după spălare și chiar după ce îl fac cu placa. Nu este în totalitate drept este puțin ondulat dar buclele nu sunt bine definite.
Sfaturi cu ce as putea folosi pentru a evita aceasta problemă?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Buna! Cred ca electrizarea parului depinde de fiecare individ in parte, poate ca asa il ai tu happy. Cu placa nu este sanatos sa iti faci parul, asa ca, dupa spalare, daca vrei, incearca sa iti dai cu fixativ pe par, il usuci cu feonul iar dupa il aranjezi si daca nu iti sta nici asa, adaugi ceara de par, gel sau orice doresti tu. Daca tot vrei sa il faci in modul tau, urmeaza aceiasi pasi (proprii) si daca vezi ca parul iti este electrizat, acorda-i o pauza pana se mai raceste si el, pana ajunge la o temperatura naturala, iar apoi finiseaza-l cu un produs din recomandarea mea, si ajuta-te de ce doresti tu, cum ar fi de pieptan.

Răspuns utilizator avertizat
| 0VolkSWaGeN1 a răspuns:

Salutare. Nu este indicat să îți speli părul zilnic dacă vrei să scapi de electrizarea părului. Ideal ar fi să speli părul o data la 2-3 zile pentru a permite uleiurilor naturale eliberate la nivelul scalpului să hidrateze firul de păr și să combată energia statică și efectele acesteia.

O altă idee ar fi să-ți schimbi peria de păr, folosește una din lemn deoarece cele din plastic favorizează electrizarea părului.

Numai bine!

| mellybran2021 a răspuns:

O masca de par după șamponare. Baftă