| AntonelaCK a întrebat:

Pe 14 sunt invitata la un botez si sunt intr-o pasa proasta sa zic pentru ca înălțimea imi creează probleme, ca de obicei.

Mi-am luat o rochita scurta si mulată pentru ca mi se pare ca ma avantajează comparativ cu cele mai largute.
La pantofi o mica problema. ( MENTIONEZ AM 1.53m).

Mi-am gasit o pereche de pantofi, imi plac extrem de mult, numai ca au tocul de 15cm si platforma de 5cm.( tocul nu este subțire).
Ma avantajează pentru ca ma fac mai inalta, insa nu stiu ce sa spun pentru ca mi-a spus cineva ca e posibil sa arat nașpa, in sensul ca sunt prea mari pentru fizicul meu.

Ce părere aveti? Chiar nu stiu ce sa fac!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Ce varsta ai in primul rînd, la un eveniment precum botezul nu vei arata bine in rochie mulată, gîndeste te ca la botez vin si oameni batrîni, si copii, ce impresie sau mesaj vrei tu sa transmiti? Vor fi si barbati acolo deci clar nu te poti imbraca ca la iesirea in club, ai nevoie de o rochie decenta sau un costum bluza si fustă, la pantofi fiind scundă trebuie sa porti tocuri, cel mai confortabil toc este intre 7 si 12 cm, cel mai elegant pantof este cu tocul cui subtire la tine ar merge un toc de 10, nu mai mare, tocul de 15 este prea mare si gîndeste te ca ai de stat multe ore si in picioare, nu vei sta mereu pe scaun, dar la un eveniment important cum este botezul trebuie sa i ei si dres, indiferent ca "mori" de cald dresurile dau eleganță piciorului, un dres de culoarea piciorului, nu dres negru ca nu mewrgi la inmormintare, pantofii ce culoare au? Si poate poti pune ceva poze sa vedem si noi ce ai decis sa porti cu ocazia evenimentului, ce varsta ai? Multumesc, sărut mîna!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Maine esti invitată la botez? Cum o sa te imbraci? Ai reusit sa gasesti haine si pantofi? Sanatate. Totusi de curiozitate, câti ani ai? Multumesc.

| AntonelaCK explică (pentru CristiDinBucuresti):

Buna! Am găsit într-un final pe un site mărimi de la 33. 18 am.

| sierra1 a răspuns:

Trimite-ne o poză și apoi ne pronunțăm in cunoștință de cauză

| acerr a răspuns:

Rochia e catastrofala
altceva nu ai? esti la un botez, nu faci body show
fi decenta, simpla, modestia bate moda

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Important e să te simți tu bine și să poți merge pe ei, să nu te simți prost. Da, e posibil să arate ciudat pentru ca tu fiind micuță, pantofii cu platformă și toc mai gros ar arăta ca niște bocanci. Puteai să-ți iei stiletto nude, alungește picioarele, asta dacă le ai scurte, pentru că sunt femei scunde, dar care au picioare lungi. Dar dacă tot ai dat banii, e doar o zi și poți purta ce ai.

| Skatel23 a răspuns:

Buna, daca vrei te pot ajuta cu niste hainute