| Andreea0612 a întrebat:

Pentru ce-i ce au purtat aparat dentar.
Este adevarat ca dupa ce iti dai jos aparatul si incepi sa porti aparatul de noapte sau nici un fel de aparat, dinti revin la forma initiala sau se stramba putin?
Si cam cat ar costa acesta? (cel care se poarta dupa ce iti scoate aparatul dentar fix si se pune in spatele dintilor, cred thinking )

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu este adevarat, altfel nu ar mai avea niciun scop aparatul dentar. Un proces de indreptare a dintilor realizat corect nu este reversibil. Odata indreptati dinti vor ramane asa.

| Andreutza2013 a răspuns:

Pai eu spre exemplu port in partea de jos un fel de sarma pe dinauntru care m-a costat 150 de ron, iar sus port un aparat transparent care costa in jur de 900 de ron