| Suki08 a întrebat:

Bună, (pentru fete), care este diferența dintre o epilare inghinala cu big ul (lama) sau cu crema pentru epilat?

Răspuns Câştigător
| Andreea87978787 a răspuns:

Buna! Pai primul beneficiu ar fi la crema epilatorie "rapiditatea" epilarii. laughing Iti va lua mai putin timp. Iar dezavantajul big-ului este ca va creste mult mai repede decat o epilare cu ceara/crema etc.

1 răspuns:
| larrii a răspuns:

Niciuna din variantele de mai sus pe care le-ai enumerat nu fac parul sa creasca mai incet. Ambele elimina firul de par de la suprafata pielii, spre deosebire de epilare cu ceara sau benzi epilatoare. Singura diferenta din punctul meu de vedere este ca la crema epilatoare nu exista riscul sa te ranesti, cum te poti taia de exemplu cu lama accidental. In rest..amandoua metodele sunt destul de rapide, poate cu lama reusesti sa te epilezi mai repede decat cu crema care trebuie sa astepti cateva minute din cate imi amintesc pana isi face efectul.